Değerli dostlarım:

Bizans entrikalarından bahseden SAYAR Hamid’in hangi entrikalara  hizmet ettiğini ve alet olduğunu yürüttüğü hakaret, iftira, karalama, bölme ve parçalama kampanyasından kimlere hizmet ettiğini tahmin edebiliyorsunuzdur. Durup dururken neden böyle bir kampanyaya başladı? Toplumumuzun gözbebeği olan kurumlara ve şahsiyetlerine saldırmayı birdenbire kendine iş edindi. Bu işten ne menfaati vardı? Bu olay kimlere yarıyorsa işte SAYAR efendi onlara UŞAKLIK etmeyi çok güzel beceriyor. Ama kendisi ve efendileri hiç boşuna heveslenmesinler 1400 yıldır bütün zorluklara direnip dimdik ayakta durmayı başaran bu toplum inancı ve imanı sayesinde kıyamet gününe kadar baki kalacaktır. Bu yıkıcı faaliyetten Dünyada ve Ahirette zararlı çıkacak olanlar H.sayar, efendileri ve yandaşları olacaktır.

Benim evimde gerçekleşeceği öne sürülen münazaraya gelince bahsedilen tarihin bir gün öncesine kadar Karaağaçtan birkaç değerli hocam beni aradılar.  Benim evime ertesi gün ( 27-10-2009 Salı günü saat 1 de) bir toplantı için H.sayar tarafından davet edildiklerini söyleyene kadar bu olayla ilgili hiç haberim yoktu.  Benim evime insanları benden habersiz davet eden kişiye ne denir? bilmiyorum. Bilen varsa lütfen bana söylesin. Bahsedilen vakitte H.sayar ekseriyeti Samandağlı 20 kişiyle geldi. Misafirperverlikte kusur etmemeye çalıştım. Kendisini yakalamışken attığı iftiraları ve karalamaları ispata davet ettim. Yazdıklarında belge adına bir şey olmadığını söylediğimde masalımsı hayal ürünü yazdıklarını dillendirmeye başladı. Hareketinin zararlarını anlatmaya çalıştım. Belge sunmaktan acze düştükçe kendisi ve yanındakilerin bir kısmı davetsiz misafir olduklarını unutarak hırçınlaşmaya ve hakaret etmeye başladılar. Buna rağmen ben ve kardeşlerim ev sahibi olduğumuzdan dolayı sükûnetimizi korumaya çalıştık. Aslında H.Sayar ve evsafındaki şahıslara değil beraberlerinde gelen değerli birkaç şahsiyetin hatırına konuk severliliğimize halel getirmemek için hırçınlıklarına cevap vermemeye çalıştık. En son yola kadar uğurlandıkları halde iki gün sonra küfür edercesine hakkımda hakaret dolusu mektup yazıyor. Evime kendisi ve yandaşları davetsiz ve habersiz geldikleri yetmiyormuş gibi insanları arayıp evime davet ettiği halde gösterilen konuk severliğe teşekkürü bu şekilde yapıyor. Ne yapalım adamın teşekkür anlayışı bu olsa gerek. Kimin psikolojisinin bozuk olduğu buradan anlaşılıyor. Lütfetmiş bana psikiyatri polikliniğini önermiş. Kalkıştığı bu işin sonunda yolu Elazığ’a ya da Bakırköy’e düşmez umarım.

İskenderun hocaları adına bildiri yayımlamak ne benim nede kimsenin haddi değildir. Ben bir arkadaşıma yazdığım mektupta H.Sayarın Şeyh Nasrettin Eskiocak efendi aleyhine yürüttüğü kampanyadan önce biz İskenderun’un bütün hocalarının oybirliğiyle kurulan AKAD’ın İnanç önderlerine hitaben hakaret dolusu mektuplar yazdığını belirtmiştim. Yürüttüğü ve işbirlikçisi olduğu kampanyanın toplum için çok zararlı ve tehlikeli olduğunu ve bu yüzden bizi daha fazla üzdüğünü yazmıştım. Kendisini ciddiye almadığımızı ve muhatap alınmaması gerektiğini söylemiştim. Bu mektupta paylaştığım düşüncelerimi aynen koruyorum. Yalnız ne tür bir yüzsüzlük ve pişkinlik örneğidir bilinmez dün hakaret ettiği ve yerden yere vurduğu asrımızın alleme ve değerli şeyhlerimizin ayaklarına tek tek gitmiştir. Şeyh Nasrettin efendiye karşı yaydığı iftiralarına destek bulmak için önlerinde kılıktan kılığa girmeye başlamıştır. Onları hakem tayin ederek kandırmaya çalışmaktadır. Gurur ve haysiyetten az da olsa nasiplenseydi en ağır hakaretleri ettiği İskenderun’un saygın Şeyhlerinin adlarını ağzına almazdı.  Kendisini evine kabul eden yada telefonla  görüşen herkesi kendisine destek verdiğini iddia edip şeyhlerimizin arasına fitne yaymaya kalkışmıştır. Allaha  binlerce şükür Bölgemizin Şeyhleri sahip oldukları iman ve bilginin sayesinde bu oyuna gelmemişlerdir. Bu oyunu da evime geldiğinde de oynamaya niyetli olduğunu baştan sezmiştim. Geldiğinde yüzüne gülücükler dağıtıp idare edip gönderseydim eminim ki bir sonra ki destek tablosunun en başına çok güzel bir unvan uydurarak beni de yerleştirecekti. Ama kendisine destek verip o tabloya girmektense oyununu bozup hakaretlerine mazhar olmayı yeğlerim.

Şüphesiz ki Şeyhlerimin yanında benim  çapım CM. bile değildir. Şeyhlerime hizmetkar olmak benim için şereftir. Ama merak ediyorum acaba yaptıklarından sonra Allah c.c. ve Salih kullarının yanında  H.Sayar’ın çapı MM. Edecek mi?   Herkese zeka testi tahmini yapmaya meraklı H. SAYAR ın kendisine o testi yapmaya hiç niyeti oldu mu?  İftiracılığı, karalamacılığı, işbirlikçiliği ve hainliği hangi şeytani zekanın ürünü merak ediyorum.

Değerli dostlarım  lütfen bu yazımı müfteri H.Sayar’a cevap olarak telakki etmeyin kendisinin ciddiye alınmaması ve muhatap alınmaması gerektiğini daha önce belirtmiştim. Yazım tamamıyla gelişen olaylar, dönen entrika ve entrikacılar hakkında sizleri aydınlatmaya yöneliktir. Saygılarımla                                                         

 Hüseyin Şanlı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla templates by Joomlashine